ВЕЧНИТЕ

ETERNALS

режија: Chloé Zhao
улоги: Richard Madden, Kumail Nanjiani, Angelina Jolie, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek

премиера: 4.11.2021
времетраење: 157′
земја: В.Британија, САД, 
жанр: Акција, авантура, драма

Сага за Вечните, бесмртни суштества, кои живееле на Земјата и ја обликувале нејзината историја и цивилизација.
Секој од Бесмртните суперјунаци има посебна енергија и се разликува од останатите членови. Излегуваат од тајност за заедно со луѓето да го одбранат животот на Земјата.
Дејството на филмот се одвива по дејството „Одмаздници: Завршница“, кога заштитниците на Земјата излегуваат од сенка и се собираат против најстариот непријател на човештвото, Девијантите.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател