СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2

THE ADDAMS FAMILY 2

режија: Conrad Vernon, Greg Tiernan
улоги: Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz

премиера: 4.11.2021
времетраење: 93′
земја: Канада, САД
жанр: Анимиран, авантура, комедија

Омиленото морничаво семејство се враќа во вториот дел од анимираната комедија, Семејството Адамс 2. Овој пат, Мортиша и Гомез се избезумени бидејќи нивните деца растат, не доаѓаат на семејните вечери и се преокупирани со нивните телефони. За да ја обноват врската во нивното семејство, одлучуваат да ги соберат Среда, Пагсли и чичко Гној во нивното мало камперско возило и да тргнат на ужасен семеен одмор за последен пат. Нивната авантура ги носи низ Америка и ги вади од нивниот стил и ги втурнува во смешни средби со нивниот откачен братучед како и со други луди ликови. Што би можело да тргне наопаку?


*Се препорчува надзор од родител или старател