TERRIFIER 2

TERRIFIER 2

режија: Демиен Лиони
улоги: Дејвид Хауард Торнтон, Џена Канел, Лорен ЛаВера, Кетрин Коркоран, Саманта Скафиди, Кејли Хајман

премиера: 10.11.2022
времетраење: 138`
земја: САД
жанр: Хорор

Откако е воскреснат од злобен ентитет, Кловнот Арт се враќа во тивкиот град Мајлс Каунти каде таргет му се една тинејџерка и нејзиниот помлад брат за време на Ноќта на вештерките.


*Не се препорачува за лица под 16 години, потребен е надзор од родител или старател