НОЌTA НА ВЕШТЕРКИТЕ УБИВА

HALLOWEN KILLS

режија: David Gordon Green
улоги: Jamie Lee Curtis, Anthony Michael Hall, Judy Greer, Kyle Richards, Omar J. Dorsey

премиера: 29.10.2021
времетраење: 105′
земја: САД, В.Британија
жанр: Хорор, трилер

Само неколку минути откако Лори, нејзината ќерка Карен и внуката Алисон го оставаат Мајкл Маерс затворен во опожарениот подрум, Лори е одведена во болница со повреди опасни за животот, мислејќи дека конечно го убила маскираното чудовиште што ја мачи цел живот. Но…


*Не се препорачува за лица под 16 години, потребен е надзор од родител или старател