СЕЧИ!

COUPEZ!

режија: Мишел Хазанавичиус
улоги: Ромеин Дурис, Беренис Бежо, Григори Гадебуа, Финиган Олдфилд, Ана Ингрид Луц

премиера: 09.02.2023
времетраење: 112′
земја: Франција, САД, Велика Британија, Јапонија
жанр: Комедија, хорор

Работите тргнуваат наопаку кога мала филмска екипа снима нискобуџетен зомби филм и истите се нападнати од вистински зомбија. Филмот е адаптација на култната јапонска зомби комедијата „One Cut of The Dead“ од Шиничиро Уеда.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател