Q&A СРЕДБА СО РЕЖИСЕРОТ МАНЧЕВСКИ И ЕКИПАТА НА КАЈМАК (26.11.2022)

Драги наши пријатели и љубители на филмот и киното

Со задоволство би сакале да Ви најавиме дека после завршувањето на проекцијата на „Кајмак“ во Кино Милениум во сабота од 20 часот  ќе можете да разговарате со режисерот Милчо Манчевски и дел од актерската екипа, кои ќе оддржат Q&A (Прашања и одговори) сесија на сцената веднаш по завршувањето на филмот.  Резервирајте ги вашите билети на нашата веб страница или на билетарата на киното.

Со почит,

Кино Милениум