ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ

MARRY ME

режија: Ноел Клири
улоги: Џенифер Лопез, Овен Вилсон, Малума, Џон Бредли

премиера: 10.2.2022
времетраење: 112′
земја: САД
жанр: Комедија, музички, романтичен

Кет Валдез и новата голема музичка ѕвезда Бастијан, се најсексапилниот славен пар во светот. Додека нивниот заеднички хит-сингл „Омажи се за мене“ се качува на врвовите на топ-листите, тие планираат венчавка пред своите обожаватели, на церемонија што ќе се емитува на повеќе платформи. Но, неколку моменти пред церемонијата Кет ќе дознае дека Бастијан ја изневерил со асистентката.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател