НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

NO TIME TO DIE

режија: Cary Joji Fukunaga
улоги: Daniel Craig, Ana de Armas, Léa Seydoux, Rami Malek, Ralph Fiennes, Christoph Waltz

премиера: 7.10.2021
времетраење: 163′
земја: В.Британија, САД
жанр: Акција, авантура, трилер

Ова е 25-ти филм за британскиот таен агент 007.
Откако Бонд ја напушта службата за нејзиното височество и конечно оди во пензија, неговиот пријател од ЦИА, Феликс Лајтер ќе побара помош од него. Нивната цел ќе биде мистериозниот злосторник вооружен со нова опасна технологија.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател