НАЈДОБРИОТ РОДЕНДЕН ДОСЕГА

BEST BIRTHDAY EVER

*За публика од сите возрасти

режија: Мајкл Екблад
улоги: Џонатан Бејли, Џенифер Сандерс, Адриан Едномндсон, Хари Кејпер Рајт, Ахмед Макс, Фин Воглс

премиера: 02.02.2023
времетраење: 74`
земја: Германија, Холандија, Шведска
жанр: Анимиран, семеен

Синхронизиран на македонски јазик

Таканаречениот долгоочекуван роденден ќе биде сосема поинаков отколку што тој си го замислуваше. Помалата сестричка се разболува и никој нема време да слави со Кале. Тој бега од дома во знак на револт кон неговата баба, која всушност живее прилично блиску. Едноставно, за да стигне таму, прво мора да помине низ шумата.