МИЊОНИ – ПОДЕМОТ НА ГРУ

MINIONS – THE RISE OF GRU

режија: Кајл Балда, Бред Ејблсон, Џонатан Дел Вал
улоги: Стив Карел, Пјер Кофин, Тараџи П. Хенсон, Жан Клод Ван Дам, Мишел Јео, Долф Лундгрен, Дени Трехо, Џули Ендрус, Расел Бренд

премиера: 30.06.2022
времетраење: 90′
земја: САД
жанр: Анимиран, авантура, комедија

Нераскажаната приказна на едно 12 годишно момче со големи соништа – да стане најголемиот негативец на сите времиња!

 

*Не се препорачува за деца под 8-годишна возраст, потребен е надзор од родител или старател