М3ГАН

M3GAN

режија: Жерард Џонстон
улоги: Алисон Вилијамс, Вајолет МекГроу, Рони Чиенг, Брајан Џордан Алварез, Жан Ван Епс, Лори Данги, Стефан Жарно-Монтен

премиера: 11.01.2023
времетраење: 102`
земја: САД
жанр: Хорор, трилер, фантазија

Таа е повеќе од играчка. Таа е дел од семејството. Од најплодните умови во хоророт – Џејмс Ван, филмаџијата зад франшизите Пила, Подмолно и Привикување, и Блумхаус, продуцентот на филмовите Ноќ на вештерките, Црниот телефон и Невидливиот човек, доаѓа ново лице во теророт. М3ГАН е чудо на вештачката интелигенција, жива кукла програмирана да биде најдобар придружник на детето и најголем сојузник на родителите. Дизајнирана од брилијантна роботичарка во компанија за играчки, Џема (Алисон Вилијамс), М3ЕГАН може да слуша и гледа и учи додека станува пријател, учител, другар и заштитник, за детето за кое е поврзана. Кога Џема ненадејно станува старател на својата 8-годишна внука, Кеди (Вајолет МекГроу), таа е несигурна и неспремна да биде родител. Под силен притисок на работа, Џема одлучува да го спои нејзиниот прототип од М3ГАН со Кеди во обид да ги реши двата проблеми – одлука која ќе има незамисливи последици.


*Не се препорачува за лица под 16 години, потребен е надзор од родител или старател