LIGHTYEAR

LIGHTYEAR

режија: Ангус Меклејн
улоги: Крис Еванс, Таика Ваитити, Џејмс Бролин, Кики Палмер

премиера: 16.06.2022
времетраење: 100
земја: САД
жанр: Анимиран/цртан, авантура, акција

Најновата соработка меѓу Дизни и Пиксар е тука за да ја истражи приказната за потеклото на астронаутот \ Баз Светлосниот (Buzz Lightyear) и неговиот напредок да стане капетан на Единицата за заштита на вселената – Спејс Рејнџерс, која е посветена на борбата против злобниот цар Зург.

 

*Не се препорачува за деца под 8-годишна возраст, потребен е надзор од родител или старател