ЛИГА НА СУПЕРМИЛЕНИЦИ

DC Superpets

режија: Џеред Стерн
улоги: Двејн Џонсон, Кевин Харт, Кејт МекКинон, Џон Кразински, Ванеса Бајер, Киану Ривс

премиера: 28.07.2022
времетраење: 105`
земја: САД
жанр: Анимиран, акција

Песот Крипто и Супермен се нераздвојни најдобри другари. Двајцата ги имаат истите моќи и заедно се борат против криминалот во Метрополис. Но, Крипто мора да ги усоврши своите моќи за да го спаси Супермен кој е киднапиран.

 

*Не се препорачува за деца под 8-годишна возраст, потребен е надзор од родител или старател