КУЌАТА ГУЧИ

HOUSE OF GUCCI

режија: Ridley Scott
улоги: Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Jared Leto, Al Pacino, Salma Hayek

премиера: 25.11.2021
времетраење: 157′
земја: Канада, САД
жанр: Криминалистички, драма, трилер

Филмот е инспириран од шокантната вистинска приказна за семејното царство што се крие зад италијанската модна куќа, Гучи.
Низ три децении љубов, предавство, декаденција, одмазда, и на крајот убиства, гледаме што значи името, колку вреди и до каде семејството е подготвено да оди поради контрола.


*Не се препорачува за лица под 16 години, потребен е надзор од родител или старател