КРАЛИЦИ НА КУПОНИ

QUEENPINS

режија: Aron Gaudet, Gita Pullapilly
улоги: Kristen Bell, Kirby Howell-Baptiste, Vince Vaughn, Paul Walter Hauser

премиера: 9.9.2021
времетраење: 110′
земја: САД
жанр: Комедија, криминалистички

Една исфрустрирана домаќинка заедно со нејзината најдобра другарка смислува нелегален систем со купони, со што ќе успеат да проневерат милиони долари од разни корпорации. Нивниот најголем проблем да бидат запрени во нелегалниот бизнис е тандемот составен од еден беспомошен службеник за надомест на штети и еден вработен во пошта.


*Не се препорачува за лица под 16 години, потребен е надзор од родител или старател