ИЗГУБЕНИОТ ГРАД

THE LOST CITY

режија: Арон Ни, Адам Ни
улоги: Сандра Булок, Даниел Редклиф, Чанинг Тејтум, Бред Пит

премиера: 24.3.2022
времетраење: 92′
земја: САД
жанр: Акција, комедија, романса

Одличната и повлечена писателка Лорета, низ целото свое творештво пишува љубовни романи за згодниот Алан, сместени во егзотични места. Во текот на турнејата за промовирање на новата книга, Лорета ќе биде киднапирана од еден ексцентричен милијардер, кој се надева дека таа ќе го одведе до богатството на изгубениот град. Сакајќи да докаже дека може да биде херој и во реалниот живот, Алан тргнува во акција за спасување.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател