БРЗИ И БЕСНИ 9

F9: THE FAST SAGA

режија: Justin Lin
улоги: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Charlize Theron

премиера: 17.6.2021
времетраење: 145′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, криминалистички

Дом Торето живее мирно со својата жена Лети и синот, малиот Брајан, но свесен е дека опасноста демнее.
Дом ќе биде принуден уште еднаш да ги собере своите брзи и бесни момци, за да се одбрани од неочекуваната закана, професионалниот убиец Џејкоб – неговиот брат.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател