БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

TICKET TO PARADISE

режија: Ол Паркер
улоги: Џулија Робертс, Џорџ Клуни, Били Лурд, Шон Линч, Ариел Карвер – О`Нил, Кејтлин Девер, Линг Купер Танг

премиера: 30.09.2022
времетраење: 104′
земја: САД
жанр: Романтичен, комедија

Дејвид и Џорџија, двајца разведени родители кои не можат да се поднесат еден со друг, се упатуваат на Бали, откако нивната ќерка Лили им ги објавува своите планови да се омажи за локално момче, кое штотуку го запознала на одморот. Тие решаваат да ги тргнат настрана сите нивни недоразбирања и да работат заедно на планот да ја запрат свадбата, верувајќи дека со тоа ќе ја заштитат Лили од грешка, слична на нивната.


*Не се препорачува за лица под 12 години, потребен е надзор од родител или старател