ВРАЌАЊЕ ВО ЗОМБИЛЕНД

ZOMBIELAND: DOUBLE TAP

режија: Ruben Fleischer
улоги: Zoey Deutch, Abigail Breslin, Emma Stone, Woody Harrelson

премиера: 17.10.2019
времетраење: 99′
земја: САД
жанр: Акција, комедија, хорор

Десетина години откако „Добредојдовте во зомбиленд“ стана хит и култна класика, актерската екипа повторно се здружува во „Враќање во Зомбиленд“. Ова продолжение, кое се протега низ хумористичен хаос во Белата куќа и низ внатрешноста на САД, четворицата убијци ќе се соочат со новите видови зомбија, кои во меѓувреме еволуирале.

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател