СТУБЕР

STUBER

режија: Michael Dowse
улоги: Karen Gillan, Dave Bautista, Betty Gilpin, Natalie Morales

премиера: 11.7.2019
времетраење: 93′
земја: САД
жанр: Акција, комедија

Кога еден пристоен возач по име Сту ќе го собере патникот за кој ќе се испостави дека е полицаец во потера по брутален убиец, ќе мора да се потруди да го зачува здравиот разум, својот живот и петте ѕвезди за добро возење.

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател