СОВРШЕНО НЕСОВРШЕНИ

UGLYDOLLS

режија: Kelly Asbury
улоги: Kelly Clarkson, Nick Jonas, Janelle Monáe, Blake Shelton

премиера: 8.5.2019
времетраење: 87′
земја: Кина, Канада, САД
жанр: Анимиран, авантура, комедија

Во едно мало и неодоливо гратче прославите се чудни и сосема поинакви, убавината е во окото на набљудувачот. Мокси и нејзиниот пријател секој ден го славата животот и неговите бескрајни можности. Жителите на гратчето одвреме навреме гледаат во небото над градот, чекајќи да се појави новиот „Несовршен“, кој ќе го примат во својата заедница. Еден ден Мокси ги собира своите најблиски пријатели и тргнува во потрага за тоа што се наоѓа од другата страна на градот. Таму откриваат нов свет – Совршеното.