СЕМЕЈСТВОТО АДАМС

THE ADDAMS FAMILY

режија: Greg Tiernan, Conrad Vernon
улоги: Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Finn Wolfhard

премиера: 16.11.2019
времетраење: 86′
земја: Канада, САД
жанр: Анимиран, комедија, семеен

Семејството Адамс се враќа во кината во својата прва анимирана комедија за најоткаченото семејство. Можеби сте мислеле дека вашето семејство е чудно, но необичното, бизарно и потполно оригинално семејство Адамс ќе ве натера повторно да размислите.

 

 

 

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 8-годишна возраст, потребен е надзор од родител или старател