СЕГА ИЛИ НИКОГАШ

SECOND ACT

режија: Peter Segal
улоги: Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Leah Remini, Treat Williams

премиера: 27.12.2018
времетраење: 103′
земја: САД
жанр: Комедија, драма, романса

Филмот ја следи Маја (Џенифер Лопез), која се занимава со трговија, и која потполно ги менува своите навики и начин на живот за да докаже дека титулата и дипломата не се пресудни ако сакаме да успееме во животот.
Нештата стануваат интересни кога таа ќе добие работа од соништата, за која не знае апсолутно ништо.