РАМБО: ДО ПОСЛЕДНАТА КАПКА КРВ

RAMBO: LAST BLOOD

режија: Adrian Grunberg
улоги: Sylvester Stallone, Paz Vega, Yvette Monreal, Sheila Shah

премиера: 26.9.2019
времетраење: 89′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, трилер

Виетнамскиот ветеран Џон Рамбо преживува многу потресни настани во својот живот и се повлекува во едноставен живот во изолација. Во новото продолжение на култниот серијал, Рамбо се соочува со припадници на мексиканскиот картел, кој се осмелува да му ја киднапира ќерката.

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател