ПЛЕН

CRAWL

режија: Alexandre Aja
улоги: Kaya Scodelario, Barry Pepper, Ross Anderson, Anson Boon

премиера: 11.7.2019
времетраење: 87′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, хорор

Една млада жена, додека се обидува да го спаси својот татко од ураган од петта категорија, се наоѓа заробена во поплавена куќа и за да преживее ќе мора да се бори против алигатори.

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател