НЕВИДЛИВИОТ ЧОВЕК

THE INVISIBLE MAN

режија: Leigh Whannell
улоги: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, Harriet Dyer, Michael Dorman

премиера: 27.2.2020
времетраење: 124′
земја: Австралија, САД
жанр: Хорор, мистерија, научна фантастика

Заробена во врска полна насилство, со богат и брилијантен научник, кој ја контролира, Сесилија бега во глувата ноќ, обидувајќи се да се скрие. Во тоа ѝ помага сестра ѝ, пријателот од детството и неговата ќерка тинејџерка.
Откако ќе дознае за самоубиството на своето поранешно насилно момче, и дека тоа ѝ оставило огромно богатство, почнува да се сомнева во неговата смрт. Низата морничави случајности станува заканувачка за луѓето што ги сака, ја доведува до губење на разумот, додека таа очајнички се обидува да докаже дека е прогонувана од некој што не може да го види.

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател