НАПРЕД

ONWARD

режија: Dan Scanlon
улоги: Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus, John Ratzenberger

премиера: 5.3.2020
времетраење: 102′
земја: САД
жанр: Анимиран, авантура, комедија

Сместен во предградието на измислениот свет, Дизниевиот и Пиксарев „Напред“ претставува двајца тинејџери виленици, кои се впуштаат во возбудлива мисија за да откријат дали во светот постои уште барем малку магија. Оригиналниот филм на студиото Пиксар го режираше Ден Сканлон, а го продуцираше Кори Реј, дуото што ни го донесе „Чудовиште од ормарот“.

 

 

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 8-годишна возраст, потребен е надзор од родител или старател