ЛУЃЕ ВО ЦРНО: ИНТЕРНАЦИОНАЛА

MEN IN BLACK: INTERNATIONAL

режија: F. Gary Gray
улоги: Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Rebecca Ferguson, Emma Thompson, Liam Neeson

премиера: 13.6.2019
времетраење: 115′
земја: В.Британија, САД
жанр: Акција, комедија, научна фантастика

Луѓето во црно секогаш ја штителе земјата од вселенските непријатели. Во најновата авантура се соочуваат со најголемата закана до сега, затоа што непријателот се наоѓа скриен меѓу нив самите.

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 12 години, потребен е надзор од родител или старател