КРАЛИЦИ НА КРИМИНАЛОТ

THE KITCHEN

режија: Andrea Berloff
улоги: Melissa McCarthy, Tiffany Haddish, Elisabeth Moss, Domhnall Gleeson

премиера: 29.8.2019
времетраење: 102′
земја: САД
жанр: Акција, криминалистички, драма

Дејството се случува во текот на 70-те години во западниот дел на Менхетн, Њујорк, познат како “Hell´s Kitchen”. Филмот ја следи приказната за жените на мафијашите, кои вешто ја преземаат работата од своите мажи, кои се наоѓаат во затвор.

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател