ИЗМАМНИЧКИТЕ ОД ВОЛСТРИТ

HUSTLERS

режија: Lorene Scafaria
улоги: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Keke Palmer

премиера: 12.9.2019
времетраење: 109′
земја: САД
жанр: Комедија, криминалистички, драма

Приказната го следи планот за одмазда на две работнички во стриптиз клуб, кои се здружуваат против мажите од Волстрит, кои се нивни клиенти.

 

 

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 16 години, потребен е надзор од родител или старател