ЏУМАНЏИ: СЛЕДНОТО НИВО

JUMANJI: THE NEXT LEVEL

режија: Jake Kasdan
улоги: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Madison Iseman

премиера: 12.12.2019
времетраење: 123′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, комедија

Помина некое време откако Спенсер, Фриџ, Бетани и Марта ја играа одамна заборавената игра Џуманџи. Кога еден од нив повторно ќе заврши во играта, остатокот од екипата тргнува по него во спасувачка мисија. Влегувајќи во Џуманџи за да го спасат својот пријател, нашите херои откриваат дека ништо не е така како што очекувале.

 

 

 

 

 

*Не се препорачува за деца под 12 години, потребен е надзор од родител или старател