ТОР: РАГНАРОК

THOR: RAGNAROK

режија: Taika Waititi
улоги: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

премиера: 26.10.2017
времетраење:
земја: САД
жанр: Акција, авантура, научна фантастика

Во филмот Тор: Рагнарок на студиото Марвел, Тор е заробен на другата страна на вселената во трка со времето кога мора да се врати во Асгард за да го сопре Рагнарок – уништувањето на својот свет и крајот на асгардската цивилизација – која ја предводи семозможната и немилосрдна Хела. Но, пред тоа мора да го преживее смртоносниот гладијаторски натпревар во кој се соочува со својот поранешен сојузник и колега, Одмаздникот, Неверојатниот Хулк.