ТАКСИ 5

TAXI 5

taxi 5_poster

режија: Franck Gastambide
улоги: Salvatore Esposito, Franck Gastambide, Sand Van Roy, Sabrina Ouazani

премиера: 24.4.2018
времетраење: 95′
земја: Франција
жанр: Акција, авантура, комедија

Полицискиот службеник, кој е префрлен во полициската станица во Марсеј, добива задача да фати група италијански ограбувачи во автомобили Ферари. Бркотници по тесните улици, но и по автопатиштата нема да недостасуваат, затоа што и како сега, и ова продолжение една од главните улоги ја има легендарниот бел Пежо 407.