СРЕЌНИТЕ ЛОГАНОВИ

LOGAN LUCKY

режија: Steven Soderbergh
улоги: Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Riley Keough

премиера: 14.9.2017
времетраење: 118′
земја: САД
жанр: Комедија, криминалистички, драма

Стивен Содерберг повторно се враќа на големото платно откако пред пет години отиде во пензија. Приказната ги следи двајцата браќа, кои планираат да изведат голем грабеж за време на трката на Наскар во Северна Каролина.