СЕ БАРА СТАРИОТ

FATHER FIGURES

father figures_poster

режија: Lawrence Sher
улоги: Owen Wilson, J.K. Simmons, Christopher Walken, Glenn Close

премиера: 21.12.2017
времетраење: 113′
земја: САД
жанр: Kомедија

Режисерот Лоренс Шер, кој работеше на трилогијата „Мамурлак“, во соработка со сценаристот Џастин Мален ни ја носи новата комедија за потрага по таткото.
Двајца браќа близнаци, откако ќе дознаат дека мајка им со години ги лажела и ја криела вистината за нивниот татко, тргнуваат во потрага за него. На патот до вистината за своето потекло ќе паднат во неволја, затоа што излегува дека татко може да им биде кој било, но и за кратко да уживаат во помислата дека тој можеби е голема спортска ѕвезда.