ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ: ПОСЛЕДНИОТ ЏЕДАЈ

STAR WARS: THE LAST JEDI

last jedi_poster

режија: Rian Johnson
улоги: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Adam Driver

премиера: 14.12.2017
времетраење: 152′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, фантастика

По појавувањето во „Војна на ѕвездите: Силата се буди“, Реј во новото поглавје на оваа научно-фантастична сага продолжува со своето епско патување во друштво на Фин, По, и Лук Скајвокер.