ПОБРЗИ ОД НАЈБРЗИТЕ

OVERDRIVE

режија: Antonio Negret
улоги: Ana de Armas, Scott Eastwood, Gaia Weiss, Clemens Schick

премиера: 15.6.2017
времетраење: 96′
земја: Франција
жанр: Акција, трилер

Професионалните крадци на автомобили, Ендрју и неговиот помлад брат, Герет, ќе се најдат во судир со француските гангстери. Двајцата браќа се специјализирани за крадење скапоцени, луксузни автомобили. Ќе бидат ангажирани да украдат Бугати од 1973, вреден милион евра, па за да ја завршат работата, ќе тргнат на југот на Франција. За жал, ќе бидат фатени од сопственикот и локален гангстер, Џакомо Мореина. Тој во замена за нивните животи ќе им понуди нова работа – од неговиот главен ривал, Макс Клемпер, да го украдат неговиот најлуксузен автомобил – Ферари 250 GTO од 1962.