ПЕДЕСЕТ НИЈАНСИ ПОТЕМНО

FIFTY SHADES DARKER

режија: James Foley
улоги: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Tyler Hoechlin, Bella Heathcote, Kim Basinger

премиера: 9.2.2017
времетраење: 115′
земја: САД
жанр: Драма, еротика

Три дена откако го напушта Кристијан, Ана почнува да работи како личен асистент на Џек Хајд, издавач од Сиетл. Но, откако со Кристијан ќе отиде на една изложба во Портланд, нештата се враќаат по старо. Двајцата љубовници повторно прават договор, но овој пат под услови што таа ќе ги наметне.