ЧУВАРИ НА ГАЛАКСИЈАТА ДЕЛ 2

GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2

режија: James Gunn
улоги: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sylvester Stallone

премиера: 4.5.2017
времетраење: 137′
земја: САД
жанр: Акција, авантура, научна фантастика

Сниман со новата музичка позадина Awesome Mixtape #2, филмот Чувари на галаксијата дел 2, продолжува со авантурите на тимот што ги преминува границите на вселената. Обидувајќи се да го сочуваат своето ново семејство, чуварите ја откриваат тајната за вистинското потекло на Питер Кил. Старите непријатели стануваат сојузници, а омилените ликови од класичните стрипови ќе им дојдат на помош на нашите јунаци, со што универзумот на Марвел продолжува да се шири.