WONDER WOMAN режија: Patty Jenkins улоги: Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, David Thewlis премиера: 1.6.2017 времетраење: 141' земја: САД жанр: Акција, авантура, фатастика Пред да стане Wonder Women, беше Дијана, принцеза на Амазонките, обучена да биде непобедлива воинка. Пораснала на заштитениот рајски остров на кој живеат само жени. Меѓутоа, кога американскиот пилот ќе се сруши на [...] Read more
PIRATES OF THE CARIBBEAN: SALAZAR'S REVENGE режија: Joachim Rønning, Espen Sandberg улоги: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Javier Bardem, Keira Knightley, Orlando Bloom премиера: 25.5.2017 времетраење: 129' земја: САД жанр: Акција, авантура, фантастика Во оваа возбудлива авантура ќе го видиме капетанот Џек, кого лошите ветрови на несреќата ќе го соочат со смртоносните духови морнари. Тие, предводени од [...] Read more
THE CIRCLE режија: James Ponsoldt улоги: Emma Watson, Tom Hanks, John Boyega, Bill Paxton премиера: 25.5.2017 времетраење: 110' земја: ОАЕ, САД жанр: Драма, научна фантастика, трилер Базиран на интернационалниот бестселер, Круг е модерна приказна сместена во не така далечна иднина. Страшните последици на технологијата се судираат со желбата да ве чујат во светот во кој присуството [...] Read more
THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MÄKI режија: Juho Kuosmanen улоги: Oona Airola, Eero Milonoff, Jarkko Lahti премиера: 18.5.2017 времетраење: 92' земја: Финска, Германија, Шведска жанр: Драма, романса Летото 1962 година, надежниот боксер Оли Меки се подготвува за најголемиот меч во неговата дотогашна кариера: борба против актуелниот носител на титулатата на светското првенство. Со [...] Read more
ALIEN: COVENANT режија: Ridley Scott улоги: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride премиера: 18.5.2017 времетраење: 122' земја: САД, Австралија, Нов Зеланд, В. Британија жанр: Научна фантастика, трилер Екипажот на бродот Ковенант е на пат кон другата страна на галаксијата, каде што го откриваат тоа за што мислат дека е непознат рај, но тоа всушност [...] Read more
KING ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD режија: Guy Ritchie улоги: Charlie Hunnam, Jude Law, Annabelle Wallis, Hermione Corfield премиера: 11.5.2017 времетраење: 126' земја: В. Британија, Австралија, САД жанр: Акција, авантура, драма Кога таткото на Артур ќе биде убиен од неговиот брат, Вортигерн, тој ја презема неговата круна. Губејќи го наследството, Артур се наоѓа на мрачните улици [...] Read more
GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2 режија: James Gunn улоги: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sylvester Stallone премиера: 4.5.2017 времетраење: 137' земја: САД жанр: Акција, авантура, научна фантастика Сниман со новата музичка позадина Awesome Mixtape #2, филмот Чувари на галаксијата дел 2, продолжува со авантурите на тимот што ги преминува границите [...] Read more
МАША И МЕДВЕДЬ режија: Dusica Novakovic улоги: Daria Projkovska премиера: 27.4.2017 времетраење: 63' земја: Русија жанр: Анимиран *синхронизиран на македонски Маша е тригодишно енергично, пријателско и итро девојче, кое живее во шумата и секогаш запаѓа во неволји. Нејзиниот добар пријател Медвед, кој ја штити, често запаѓа во неволја покрај Маша. Но и покрај тоа, тие двајцата [...] Read more