АВТОМОБИЛИ 3

CARS 3

режија: Brian Fee
улоги: Owen Wilson, Cristela Alonzo, Chris Cooper, Nathan Fillion

премиера: 15.6.2017
времетраење: 109′
земја: САД
жанр: Анимиран, авантура, комедија

Засенет од новата генерација тркачки автомобили, брзи како пламен, легендарниот Лајтнинг Мекквин одненадеж е избркан од спортот што го сака. За да се врати во игра, ќе му треба помош од Круз Рамирез, млада техничарка со сопствен план за победа, инспириран од стариот Хадсон Хорнет и неколку неочекувани пресврти. Шампионското срце ќе биде тестирано на најголемата патека на купот Пистон, каде што ќе се докаже дека бројот 95 сѐ уште не е готов.