АВ АВ ЅВЕЗДА

ROCK DOG

режија: Ash Brannon
улоги: Luke Wilson, Eddie Izzard, J.K. Simmons, Lewis Black

премиера: 2.3.2017
времетраење: 80′
земја: Кина, САД
жанр: Анимиран, комедија, семеен

На снежната гора овците живеат во хармонија, но кучето Броди, кое би требало да ги чува, повеќе сака да свири рокенрол. Кога радиото ќе падне од небо во рацете на тој тибетански мастиф, тој го напушта домот за да ги оствари своите сонови и да стане музичар, но попат ќе се најде во потполно неочекувана ситуација.