TAXI 5 режија: Franck Gastambide улоги: Salvatore Esposito, Franck Gastambide, Sand Van Roy, Sabrina Ouazani премиера: 24.4.2018 времетраење: 95' земја: Франција жанр: Акција, авантура, комедија Полицискиот службеник, кој е префрлен во полициската станица во Марсеј, добива задача да фати група италијански ограбувачи во автомобили Ферари. Бркотници по тесните улици, но и по автопатиштата нема да недостасуваат, затоа што [...] Read more
GNOMEO & JULIET: SHERLOCK GNOMES Read more
AVENGERS: INFINITY WAR режија: Anthony Russo, Joe Russo улоги: Karen Gillan, Elizabeth Olsen, Josh Brolin, Scarlett Johansson премиера: 26.4.2018 времетраење: 156' земја: САД жанр: Акција, авантура, фантазија Новиот филм на студиото Марвел, „Одмаздници: Војна на бесконечноста“ е досега невидено филмско остварување, кое е создавано во текот на десет години, а го опфаќа целиот универзум на Марвел. На платното [...] Read more
PACIFIC RIM UPRISING режија: Steven S. DeKnight улоги: Scott Eastwood, Adria Arjona, Tian Jing, John Boyega премиера: 22.3.2018 времетраење: 111' земја: Кина, САД жанр: Акција, авантура, научна фантастика Џејк Пентекост, некогаш талентираниот пилот, чиј татко стана легенда ризикувајќи го својот живот за да ја осигура победата на човештвото над монструозните Каиџуи. Џејк оттогаш го напуштил тренингот и обуката [...] Read more